CHP’li Karatay’dan Tatlı Teklifi

CHP'li Karatay'dan Tatlı Teklifi

TBMM'de CHP'li milletvekiliyle basın toplantısına katılan kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Karatay, "Tansiyonu çıkaran şekerdir. Onun için bir zahmet restorandan tatlıları kaldıralım" dedi.

08 Ocak 2015 - 16:46 - Güncelleme: 08 Ocak 2015 - 16:56

Prof. Dr. Canan Karatay, Meclis'te zaman zaman yükselen tansiyon için milletvekillerine, "Tansiyonu çıkartan şekerdir. Bir zahmet restorandan tatlıları kaldıralım. Milletvekillerimizin sağlıklı kalmaları için karbonhidrattan uzak durmalarını öneriyorum; şeker yemesinler, bal pekmez yemesinler bakın nasıl dinç olurlar, turp gibi olurlar, bizi de iyi temsil ederler" dedi. CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Prof. Dr. Canan Karatay ile birlikte TBMM'de basın toplantısı düzenledi.
"KIŞ AYINDAYIZ, HASTALANMAMAK İÇİN BOL BOL PAÇA YİYİN"
Öğüt, "Kırmızı et zararlı değil, yararlıdır" dedi. Karatay da, kırmızı etin sağlıklı olduğuna dikkat çekerek, "Kış ayındayız, hastalanmamak için bol bol paça yiyin" diye konuştu. Karatay, "Türkiye'de bu kadar alerji var, kanser var, neden, bağışıklık sisteminin çökmesinden" diye ekledi. Basın mensuplarının, "Meclis'te zaman zaman tansiyon yükseliyor, bu konuda milletvekillerine ne tavsiyelerde bulunursunuz, kilosu fazla olan vekiller için ne önerirsiniz?" sorularına Karatay şu yanıtı verdi: "TBMM, hepsi vekil, Türkiye'nin vekili, Türklerin vekili, Türklerin de yüzde 80'i zaten obez, onun için ayrı bir grup değil, onları temsil ediyorlar, obez olarak da temsil ediyorlar. Obezitenin sebebi de şeker tüketimidir. -" TANSİYONU ÇIKARTAN ŞEKERDİR"
Vekillerin tansiyonu, tansiyonu çıkartan şekerdir. Önerilerim, şeker tansiyonu yükseltir ve insülin tansiyonu yükseltir. Bir zahmet restorandan tatlıları kaldıralım. Ekmek şekerdir, ekmek yediğiniz sürece tansiyonunuz düşmez. Ekmek, pilav, patates, şeker, makarna, börek, en güzel baklavalarımız ben bir şey demiyorum ama vücuda girdiği anda vücut onu şeker olarak görüyor. İnsülin yüksek kaldığı sürece şeker de yüksek kalır, tansiyon da yükselir.
"BAL PEKMEZ YEMESİNLER, BAKIN NASIL DİNÇ OLURLAR, TURP GİBİ OLURLAR"
Çok fazla karbonhidrat yiyenlerin yüzde 75'i kalp krizi geçiriyor. Milletvekillerimizin de sağlıklı kalmaları için karbonhidrattan uzak durmalarını öneriyorum, şeker yemesinler, şekerli su içmesinler, gazlı içecekleri, şekerli suları içmesinler, bal pekmez yemesinler bakın nasıl dinç olurlar, turp gibi olurlar, bizi de iyi temsil ederler."

Bu haber 1375 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yazarımız Prof. Dr. Orhan Küçük’ün yeni kitabı çıktı
Yazarımız Prof. Dr. Orhan Küçük’ün yeni kitabı çıktı
BAHÇE SAHİPLERİNİN CİMRİLİĞİ
BAHÇE SAHİPLERİNİN CİMRİLİĞİ