Erzurum’da Tiyatro Şöleni

Erzurum'da Tiyatro Şöleni

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen projeyle kent merkezi ve ilçelerde tiyatro şöleni düzenlendi.

13 Kasım 2014 - 18:42

Erzurum Şehir Tiyatrosu tarafından yürütülen proje kapsamında çocuklar, sahnelenen çocuk oyunu, skeç ve büyük oyunlarıyla tiyatroya doydu. 4 Kasım'da Karaçoban'dan başlayarak diğer ilçelere giden sanat gönüllüleri, öğrencilere keyifli anlar yaşattı.

Eğitici ve öğretici içerikli çocuk oyunlarındaki şarkılara hep birlikte eşlik eden öğrenciler, fıkralar ve skeçlerle de kahkahaya boğuldu. Usta tiyatrocular Cumhur Seval ve Semih Yetimoğlu'nun da sahne aldığı tiyatro oyunları, seyirciden yoğun ilgi gördü.

Erzurum Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Semih Yetimoğlu, yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'in öngörüsüyle oluşturulan tiyatro projesi sayesinde şehrin en ücra köşesine kadar gittiklerini söyledi.

Yetimoğlu, "İlçe turnelerimiz halen daha devam ediyor. 'Tiyatro her yerde' sloganıyla yavrularımızın ayağına giderek sanatımızı icra etmeye çalışıyoruz. Yılların tiyatrocusu, duayen üstadımız Cumhur Seval'in mükemmel sahne performansıyla birlikte çocuklarla buluştuk. Günlük yaşamda dikkat edilmesi gereken davranış ve öğretileri tiyatro sayesinde yavrularımıza anlattık. Kısacası hem eğittik hem de güldürdük" dedi

Bu haber 1162 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yazarımız Prof. Dr. Orhan Küçük’ün yeni kitabı çıktı
Yazarımız Prof. Dr. Orhan Küçük’ün yeni kitabı çıktı
BAHÇE SAHİPLERİNİN CİMRİLİĞİ
BAHÇE SAHİPLERİNİN CİMRİLİĞİ