Ömeroğlu’ndan Kutlama Mesajı

Ömeroğlu'ndan Kutlama Mesajı

AK Parti Palandöken İlçe Bşakanı Haktan Ömeroğlu, yşeni yıl ve Mekke'nin Fethi ile ilgili kutlama mesajı yayınladı.

31 Aralık 2014 - 13:43 - Güncelleme: 31 Aralık 2014 - 13:50

Adalet ve Kalkınma Partisi ( AK Parti ) Palandöken İlçe Başkanı Haktan Ömeroğlu, Yılbaşı ve Mekke’nin Fethi’nin 1384. yılı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Ömeroğlu, yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bir Miladi yılı ve Mekke’nin Fethi’nin seneyi devriyesini geride bırakıyoruz.1 Ocak 630 yılında Mekke’nin Fethiyle insanlığın üzerine yeni bir gün doğmuştur. Yeryüzünün tarihi değişmiş, insanlık içinde bulunduğu karanlık dehlizlerden aydınlığa kavuşmuştur. Mekke’nin fethi, bugün gücü hak sebebi sayan medeniyetlere ve zulmü bir alışkanlık haline getiren, dünyanın her tarafında Müslüman kanı akıtan insanlara karşı büyük dersler içermektedir. Peygamber efendimiz ( s.a.v) gücünün zirvesinde olmasına rağmen intikam yerine bağışlamayı seçerek bütün insanlığa merhamet ve insan hakları dersi vermiştir. Bir tarafta af ve merhamete dayanan bir medeniyeti temsil eden İslam’ın ve Peygamberimizin bu fetih sırasındaki uygulamaları İslam medeniyetlerinin üstünlüğünü, diğer tarafta kan ve gözyaşına dayanan Batı medeniyetin ırak’ta, Afganistan’da, Somali’de, Filistin’de ve dünyanın birçok yerinde uyguladıkları iç savaş ve olumsuzluklar ise Batı medeniyetinin gerçek yüzünü ve karakterini ortaya koymaktadır. Başta İslam dünyası olmak üzere yeryüzünde yaşanan bütün zulümlerin son bulması için Mekke’nin Fethi gibi gönüllerin de fethine ihtiyaç vardır.”

Başkan Ömeroğlu, mesajında yaşanan savaşların ve olumsuzlukların yeni yılda yaşanmadığı insanların barış ve huzur içinde yaşadığı, küskünlüklerin ve dargınlıkların olmadığı insanların birbirine yakınlaştığı bir yıl olması dileklerinde de bulundu. Ömeroğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Başta tüm teşkilatımız, hemşerilerimiz, ülkemiz, İslam âlemi ve tüm dünyanın Fetih Gününü ve Yeni Yılını kutlar, İslam âlemine barış ve Huzur getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ederim.”

Bu haber 1325 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erzurum'a İPEK YOLU Bakıyor.
Erzurum'a İPEK YOLU Bakıyor.
Alim, Yetkililerden Açıklama Bekliyoruz..
Alim, Yetkililerden Açıklama Bekliyoruz..