PALANDÖKEN PANSİYONU’NUN ÇEKİMLERİ ERZURUM’DA

PALANDÖKEN PANSİYONU'NUN ÇEKİMLERİ ERZURUM'DA

Köşe yazarı Mehmet Nuri Alim, Üsküdar Yapım’ın Sahibi Bülent Durgun’un Erzurum’da televizyon dizisi çekimleri yapacağı müjdesini verdi.

24 Eylül 2014 - 00:40 - Güncelleme: 24 Eylül 2014 - 00:48

~~Erzurum Genç Girişimci İşadamları Derneği ERZURUMGİAD Başkanı ve köşe yazarı Mehmet Nuri Alim, Üsküdar Yapım’ın Sahibi Bülent Durgun’un Erzurum’da bir televizyon dizisi çekimleri yapmak için kolları sıvadığını bildirdi.
Aynı zamanda yönetmen olan genç yapımcı Bülent Durgun’un akşam geç saatlerde kendisini telefonla arayarak Erzurum’da dizi çekimleri için sürdürdüğü temasların olumlu sonuçlandığını aktardığını belirten Mehmet Nuri Alim, bu konuda Erzurum’un kapılarını yapımcılara açan Milletvekilleri Cengiz Yavilioğlu ve Fazilet Dağçı Çığlık ile Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak’a teşekkür etti. Alim, konuyu 27 Ağustos da ki köşe yazısında ele aldığını da hatırlatarak, siyasilerin ve yerel yöneticilerin yapımcı Bülent Durgun’a sahip çıkmaları gerektiğini vurgulamıştı. Durgun’un Erzurum’da dizi çekimi için sürdürdüğü çalışmaların olumlu sonuçlar vermesinin sevindirici olduğunu belirten Alim, Bülent Durgun’un Erzurum’da çekmeyi planladığı Palandöken Pansiyon’u dizisi ile birlikte diğer yapımcılarında dikkatinin Erzurum’a çekilebileceğini vurguladı.
Mehmet Nuri Alim, yapımcı Bülent Durgun ile konu ile ilgili yaptığı telefon görüşmenin hemen ardından kaleme aldığı köşe yazısı şöyle:

Sevgili köşe okurlarım 27 Ağustos da bir köşe yazım vardı, Erzurumlu olan Üsküdar yapımın sahibi Bülent Durgun dizi çekmek için Erzurum da bir takım ziyaretlerde bulunduğundan bahsetmiştim. O gün için hayal olarak baktığımız dizi bugün gerçek oldu.
 Üsküdar Yapımın sahibi Bülent Durgun Erzurum’a geldiğinde Sayın Valimiz Dr. Ahmet ALTIPARMAK, AK Parti İl Başkanı Fatih YEŞİLYURT’ u ziyaret edip gittikten sonra adeta bu projede bende varmışım gibi sürekli takipçisi oldum.
 Bülent Durgun kardeşim Erzurum’dan Anakara’ya giderek Erzurum Milletvekillerinden Cengiz Yaviloğlu ve Fazilet Dağcı Çığlık'ta ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdiğini telefonla bana aktardı. Ayrıca, Sayın Milletvekilimiz Cengiz Yavilioğlu’nun senaryoyu inceleyip Erzurum’a yakışan bir proje olduğunu,  Erzurum’da çekilecek Tv  dizisi projelerine destek olma konusunda da elinden geleni yapacağının sözünün verdiğini söyledi.
Böylece, sayın vekilimiz, vermiş olduğu bu sözle birlikte elinden geleni fazlası ile yaparak Palandöken Pansiyonu ve bir filmin projesini de Erzurum’a kazandırdı.
Başarılı girişimlerde bulunarak Erzurum’u yapımcılara açıp dizi, film projelerine ev sahipliği yapılmasına yardımcı olan Sayın Milletvekiliniz Cengiz Yavilioğlu’na ve yerelde de desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz Ahmet Altıparmak ile AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt’a  bu desteklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.
 Erzurum’un böyle bir diziye ev sahipliği yapması kadar daha güzel ne olabilir ki !
Bildiğiniz gibi; televizyonlarda yerli diziler son yıllarda çok tuttu, özellikle Karadeniz ve Güneydoğu dizilerle, filmlerle gündeme oturmuş durumda. Bunun için de Erzurum neden olmasın ki?
Bu ve bunun gibi dizler hem ilimizin hem de bölgenin turizm konusunda daha iyi tanıtılmasına neden olacaktır.
Bu ve bunun gibi dizilerin Erzurum’da çekilmesi, ekranlarda Erzurum’un  eşsiz güzelliklerini gören yerli ve yabancı turistlerin bölgeye gelmesi  demektir.
 Değerli kardeşim Üsküdar yapımın sahibi Bülent Durgun’a çekeceği Palandöken Pansiyon dizisinde şimdiden başarılar diliyorum.
Sağlıcakla kalın

Bu haber 2363 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yazarımız Prof. Dr. Orhan Küçük’ün yeni kitabı çıktı
Yazarımız Prof. Dr. Orhan Küçük’ün yeni kitabı çıktı
BAHÇE SAHİPLERİNİN CİMRİLİĞİ
BAHÇE SAHİPLERİNİN CİMRİLİĞİ