Yargının Zirvesi Erzurum Barosu’nda Bir Araya Geldi

Yargının Zirvesi Erzurum Barosu'nda Bir Araya Geldi

HSYK Başkanvekili ve 3’ncü Daire Başkanı Metin Yandırmaz ile Adalet Akademisi Başkanı Yılmaz Akçil, Erzurum Barosunu ziyaret etti.

04 Kasım 2014 - 13:06 - Güncelleme: 05 Kasım 2014 - 18:53

Erzurum'da Adalet Akademisi tarafından düzenlenen seminere katılan Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili ve 3'ncü Daire Başkanı Metin Yandırmaz ile Adalet Akademisi Başkanı Yılmaz Akçil, Erzurum Baro Başkanlığı'na seçilen Başkan Talat Göğebakan ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.

YANDIRMAZ,'YARGI MİLLETİN YARGISI OLACAK'

Baro Başkan Yardımcısı Osman Akın, Yönetim Kurulu Üyeleri, İknur Sarcan, Serap Çimen, Serkan İnce, Mehmet Keleş, Gürkan Soykan, Mustafa Çelebi, Adem Kaya, Sefa Çakıroğlu ve Hatip Dursun ve avukatlar ile bir araya gelen Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili Metin Yandırmaz,'Bu gün Erzurum Barosu'nu ziyaret etmekten ayrı bir mutluluk yaşıyorum. Bu mutluluğum uzun yıllar aynı mahalle'de büyüdüğümüz kadim dostum değerli kardeşim Talat Göğebakan'nın Erzurum Baro Başkanlığı'na seçilmesini tebrik ediyor, değerli yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyorum. HSYK seçimlerinden sonra, mazbatamızı alarak yeni görevimize başladık. İnşallah bize teveccüh gösteren meslektaşlarımızı mahçup etmeyeceğiz. Yargı milletin yargısı olacaktır. Laiki ile görevimizi yerine getireceğiz. Ülkemize hayırlı olsun.' Dedi.

BAŞKAN GÖĞEBAKAN'DAN YANDIRMAZ VE AKÇİL'E PLAKET

Baro Başkanı Talat Göğebakan, ise 'Bugün burada ayrı bir mutluluğu yaşadığımı ifade etmek istiyorum. Erzurum'umuzun medarı iftiharı değerli hemşehrimiz, aynı mahalle'de birlikte büyüdüğümüz değerli kardeşim Metin Yandırmaz'ın HSYK Başkanvekiliği görevine seçilmesinden Erzurum Barosu olarak büyük mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. HSYK Başkanvekilimiz Metin Yandırmaz'a, Adalet Akademisi Başkanımız Yılmaz Akçile'e yeni görevlerinde başarılar diliyor, şükranlarımı sunuyorum' dedi.

Baro Başkanı Talat Göğebakan, HSYK Başkanvekili Metin Yandırmaz'a, Adalet Akademisi Başkanı Yılmaz Akçil'e yeni görevlerinde başarı temenisinden bulunarak, Yandırmaz ve Akçil'e Erzurum Barosu adına plaket ve Gümüş işlemeli Oltu taşı tespih hediye etti.

Bu haber 862 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erzurum'a İPEK YOLU Bakıyor.
Erzurum'a İPEK YOLU Bakıyor.
Alim, Yetkililerden Açıklama Bekliyoruz..
Alim, Yetkililerden Açıklama Bekliyoruz..