Türkez A.Ü’de Tv’ye Konuk Oldu Ajans Haberciliğini Anlattı

Türkez A.Ü'de Tv’ye Konuk Oldu Ajans Haberciliğini Anlattı

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan “Dosya” adlı programda medya konusu ele alındı.

02 Kasım 2014 - 13:02

Atatürk Üniversitesi Televizyonunda, İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü 4.sınıf ikinci öğretim öğrencilerinin, Öğretim üyesi Doç. Dr. Yusuf Yurdigül koordinatörlüğünde hazırladığı “Dosya” adlı programa İhlas Haber Ajansı Erzurum Bölge Müdürü Ayhan Türkez, İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Temiztürk ve Kardelen Televizyon Teknik Sorumlusu Ünal Karaca konuk oldu.
Hoş ve keyifli bir ortamda içerisinde geçen programda konuklar Erzurum medyası ve ulusal medyanın sorunlarına değindiler.
Programda İHA Bölge Müdürü Türkez ajans haberciliği, Doç. Dr. Temiztürk sosyal medya ve iletişim fakültesi öğrencilerinin sektördeki etkinliği, Karaca ise yerel medya konusunda değerlendirmelerde bulundu.
TÜRKEZ AJANS HABERCİLİĞİNİ ANLATTI
İhlas haber Ajansının Türkiye’nin yazılı, görüntülü ve fotoğraflı haber üretimi yapan ilk özel haber ajansı olduğunu ifade eden Türkez, “1993 yılında kurulan İhlas Haber Ajansı, özellikle görüntülü habercilikte kısa sürede yurt içi ve yurt dışında adını duyurmuştur. İHA, hem Türkiye’den hem de Avrupa, Orta Doğu, Arap Yarımadası ve Orta Asya ülkelerinden anında haber alabilen bir organizasyona sahiptir. İhlas Haber Ajansı, ürettiği haberleri yurt içinde ve yurt dışında pazarlamaktadır. İHA, 300’ü aşkın Türk ve dünyaca ünlü uluslararası medya kuruluşu ile çalışmaktadır. AP ve Reuters ile işbirliği içinde olan İHA, Orta Asya ve Balkanlar’daki haber ajanslarıyla da haber fotoğraf ve görüntülü haber yayını gerçekleştirmektedir” dedi.
Türkez ajans haberciliğinin en önemli özelliğinin güvenilirlik, tarafsızlık ve hız olduğunu dile getirerek, İHA’ın geçmişinin bu anlamda önemli başarılarla dolu olduğunu kaydetti.
İletişim fakültesi öğrencilerine gündemi iyi takip etmeleri ve kendilerini geliştirmeleri tavsiyesinde bulunan Ayhan Türkez, bu mesleğe gönül veren öğrencilerin ajans haberciliğini mutlaka tecrübe etmelerinin mesleki hayatlarında kendileri açısından önemli bir katkı sağlayacağını söyledi.
Doç. Dr. Hakan Temiztürk ise yapılan düzenlemeler ile iletişim fakültesi öğrencilerinin sektörde etkin olarak görev almaya başladığını belirterek, medya kuruluşları ile işbirliği içerisinde öğrencilerini sektöre en iyi şekilde hazırlamak için çaba gösterdiklerini söyledi.
Kardelen Televizyon Teknik Sorumlusu Ünal Karaca ise İletişim fakültesi öğrencilerinin yerel medyada daha etkin görev almaları gerektiğini belirterek, bölgede yaşanan kalifiye elaman noktasındaki sıkıntıları gündeme getirdi.

Bu haber 1816 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İŞ DÜNYASININ PATRONU ALİM OLDU
İŞ DÜNYASININ PATRONU ALİM OLDU
Başkan ALİM 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını Kutladı
Başkan ALİM 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını Kutladı